ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ ВІД КІБЕРБУЛІНГУ
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ
Кібербулінг або інтернет-мобінг – це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів, інтернету. Будь-які її форми мають на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства (на відміну від булінгу). «Зброєю» булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо.
Основні ознаки кібербулінгу
• відправка погрозливих та образливого змісту текстових повідомлень;
• розповсюдження (спам) відео та фото порнографічного характеру;
• троллінг (надсилання погрозливих, грубих повідомлень у соціальних мережах, чатах чи онлайн-іграх);
• демонстративне видалення дітей зі спільнот у соцмережах, з онлайн-ігор;
• створення груп ненависті до конкретної дитини;
• пропозиція проголосувати за чи проти когось в образливому опитуванні та ін..
Пам’ятка для захисту від кібербулінгу
- Контролюйте онлайн-коло спілкування дитини
- Застерігайте від передачі інформації у мережі. Поясніть, що є речі, про які не говорять зі сторонніми: прізвище, номер телефону, адреса, місце та час роботи батьків, відвідування школи та гуртків – мають бути збережені у секреті.
- Навчіть критично ставитися до інформації в інтернеті. Не все, що написано в мережі – правда. Якщо є сумніви в достовірності – хай запитує у старших.
- Навчить дитину правилам мережевого етикету. Поясніть, чому не можна залишати образливі та провокаційні коментари у в інтернеті
- Якщо дитина потерпає від знущань кібербулера, їй буде дуже складно зізнатися у цьому батькам чи ще комусь. Причина у мовчанні –страх за себе та близьких. Це, в свою чергу, є наслідком зниженої самооцінки. Найкраще –що можна зробити у такий ситуації –виховувати у дитині упевненість в собі, формувати довірливі відносини з нею, здійснювати емоційну підтримку.
- У ситуації кібербулінгу закликайте дітей одразу звертатися по допомогу дорослих