ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 8 грудня 2009 р. № 1318

ПОРЯДОК

здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів (далі – навчальні заклади) всіх типів і форм власності.

2. Медичне обслуговування учнів навчальних закладів здійснюється відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров’я, Законів України “Про загальну середню освіту” та “Про охорону дитинства”.

3. Медичне обслуговування учнів навчальних закладів включає:

– проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів;

– проведення профілактичних щеплень згідно з їх календарем після лікарського огляду;

– здійснення профілактичних та оздоровчих заходів під час навчання;

– надання невідкладної медичної допомоги;

– організацію госпіталізації за наявності показань та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють.

4. Обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів навчальних закладів проводяться щороку медичними працівниками у присутності батьків або осіб, які їх замінюють, у лікувально-профілактичних закладах. Довідку лікувально-профілактичного закладу про результати проведеного обов’язкового медичного профілактичного огляду батьки або особи, які їх замінюють, надають медичному працівникові навчального закладу.

5. Під час обов’язкових медичних профілактичних оглядів лікарі оглядають учнів та проводять обстеження, роблять висновок про стан їх здоров’я, визначають групу для занять фізичною культурою, дають рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму, харчування та здійснення інших заходів.

6. Молодші спеціалісти з медичною освітою, що працюють у навчальному закладі:

– заповнюють бланк довідки за формою 26 за результатами обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів;

– беруть участь в лікарському огляді учнів;

– проводять антропометрію, термометрію, плантографію, перевірку гостроти зору та слуху, інші скринінгові дослідження;

– надають невідкладну медичну допомогу в разі гострого захворювання або травми;

– проводять ізоляцію учнів, що захворіли, а також спостереження за учнями, які були в контакті з інфекційним хворим;

– беруть участь у здійсненні медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів;

– проводять просвітницьку роботу серед педагогічного колективу, батьків та учнів щодо здорового способу життя, збереження психічного здоров’я, виховання здорової дитини;

– організовують проведення поточної дезінфекції.

7. Профілактичні щеплення згідно з їх календарем після лікарського огляду проводять у медичному кабінеті медичні працівники навчального закладу із залученням медичних працівників лікувально-профілактичного закладу або у лікувально-профілактичному закладі.

8. Профілактичні щеплення згідно з їх календарем проводяться за згодою одного з батьків або особи, що їх замінює.

9. Інформація про здійснення медичного обслуговування учнів навчальних закладів фіксується і зберігається у навчальному та лікувально-профілактичному закладі.

10. Інформація про результати обов’язкових медичних профілактичних оглядів та проведені профілактичні щеплення навчальний заклад передає лікувально-профілактичному закладу за місцем проживання учня.

11. Узагальнена інформація про результати обов’язкових медичних профілактичних оглядів та загальний стан здоров’я учнів навчальних закладів щороку доводиться до відома педагогічного персоналу.

Доводимо до Вашого відома графік проходження поглибленого огляду учнями в умовах ЛПЗ на 2018 рік, відповідно до листа КЗ «ЦПМСД № 6».

Графік проходження поглибленого огляду учнями в умовах ЛПЗ:

            Просимо звернути увагу, що медичний огляд здійснюється на підставі  огляду  лікаря педіатра. В амбулаторіях № 8 и № 9 по запису, який  викладається кожного четверга о 7.00.  В амбулаторії № 10 без попереднього запису в часи прийому дільничного лікаря.

Учням при собі потрібно мати:

  • форма №86–1/0(довідка про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду),
  • форма № 86–2/0 (картка профілактичної роботи з учнями ЗНЗ, щодо виявлення факторів ризику алкогольних та наркотичних проблем).

Діти декретованого віку (11, 14 років) та діти, які перебувають на диспансерному обліку  додатково оглядаються лікарями-фахівцями та  обстежуються лабораторно.

Огляд школярів  здійснюється тільки в присутності батьків дитини.