У 2015 році вийшла друком книга художньо-публіцистичних нарисів Валентини Михайлової «Тут дитинство і юність дзвенять…», в яких відображене авторське бачення життєдіяльності шкіл Комунарського району м. Запоріжжя.

Майже кожна школа для автора була, немов невідомою країною шкільного світу, відкривала для себе вперше, як відкривають нову книгу – сприйняття життя шкіл цілком безпосереднє, щире, воно не навіяно із зовні.

  У книзі розповідається про школи загальноосвітні, школи-комплекси, гімназії, про їхні творчі здобутки, досягнення, успіхи.

У кожного навчального закладу своя історія, свої умови розвитку, свої, притаманні тільки даній школі особливості організації навчально-виховного процесу. Недоліки є, як у будь-якій роботі – без них немає руху вперед, та автор прагнула розповісти про здобутки, показати найголовніше, найцінніше: нездоланну силу, що поєднує педагогічні колективи всіх шкіл – палку відданість справі навчання і виховання, постійний творчий пошук, глибоку любов до дітей. У цій непорушній єдності, відданості школі, дітям – краса вчительського серця, це те, що не під силу здолати ні часу, ні війнам, ні буремним соціальним змінам. Ця незламна відданість становить основу найсвятішого почуття на землі – почуття патріотизму, вірності своєму народові.
     Кожний навчальний заклад пройшов дорогу довжиною в десятки літ.Змінювалися часи, змінювалися економічні і соціальні умови життєдіяльності суспільства, та вчительство виконувало і виконує нездоланно свою місію: самовіддано, з любов’ю плекає майбутнє країни – молоде покоління, вчить і виховує гідних, відданих своїй Вітчизні громадян.
     Трішки пізніше були надруковані книги для кожної з шкіл окремо.


     У книзі, присвяченій Запорізькій загальноосвітній школі І—III ступенів № 70, простежується шлях розвитку навчального закладу з дня його заснування до сьогодення з палким прагненням вклонитися талановитим педагогам, які присвятили своє життя дітям, які віддають свій талант школі, щоб радісно «тут дитинство і юність дзвеніли».Книга стверджує відданість учительства школі, дітям, країні.
     Слід зазначити, розповіді у книзі завершуються 2013-2014 роками, за 2015 рік, з об’єктивних причин, наводяться лише окремі факти.
     Книга розрахована на широке коло читачів.